"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

TÜRK MİLLETİ, KOMÜNİZME GEÇİT VERMEZ!

Komünizmin fikir babaları Marx ve Engels, materyalist felsefeyi "diyalektik" adı verilen yeni bir yöntemle açıklıyorlardı. Diyalektik, evrendeki tüm gelişmenin, çatışma sayesinde elde edildiği varsayımıydı. Marx, insanlık tarihinin bir çatışmadan ibaret olduğunu, mevcut çatışmanın işçiler ve kapitalistler arasında geçtiğini ve yakında işçilerin ayaklanıp komünist bir devrim yapacaklarını düşünüyordu.Kanlı bir ihtilalin daha ileri bir toplum oluşturmak için tek yol olduğuna inanıyor, “Şiddet, yeni bir topluma gebe her eski toplumun ebesidir” diyordu. (Karl Marx, Kapital, cilt 1, s. 791) Engels de “Proleter devletin, kanlı bir ihtilal olmadan burjuva devletin yerine geçmesi imkansızdır.” sözleriyle ihtilalin şiddetli ve kanlı olması gerektiğini söylüyordu.

Ancak seslerini duyurabilmek için, ideolojilerine bilimsel bir görünüm vermeye ihtiyaç duyuyorlardı. İşte 20. yüzyılda yaşanan acılara, kaosa, toplu kıyımlara, kardeşi kardeşe kırdıran eylemlere ve bölücülüğe imza atan tehlikeli ittifak bu noktada ortaya çıktı. Darwin’in, Türlerin Kökeni adlı kitabında öne sürdüğü temel iddialar Marx ve Engels'in aradıkları açıklamalardı. Darwin, canlıların "yaşam mücadelesi" sonucunda, yani "diyalektik bir çatışma"yla ortaya çıktıklarını iddia ediyordu. Bu, Marx ve Engels için bulunmaz bir fırsattı.

Darwinizm, komünizm için o kadar büyük bir önem taşıyordu ki, Engels, Darwin'in kitabı yayınlanır yayınlanmaz Marx'a "Şu anda kitabını okumakta olduğum Darwin, tek kelimeyle muhteşem" diye yazdı. Marx ise Engels'e yazdığı cevabında şöyle diyordu: "Bizim görüşlerimizin doğal tarih temelini içeren kitap, işte budur."

Oysa Marx ve Engels sevince kapılmakta aceleci davranmışlardı. Çünkü evrim teorisi 19. yüzyılın bilimsel açıdan ilkel ortamında ortaya atıldığı için kabul görmüştü. 20. yüzyılın ikinci yarısında gelişen bilim, evrim teorisinin geçersizliğini ortaya çıkardı. Bu, Darwinizm ve materyalist-komünist düşünce için bir çöküş oldu.

Bugün Darwinizm’in geçersizliğini kabul etmeyen, komünizmi diriltmeye yol arayanlar bilmelidirler ki, Türk Milleti akıl ve basiret sahibi bir millet olarak bu tehlikenin farkına varmıştır. Ve tüm dünyayı bu tehlikeden koruyacaktır.

Ana Sayfa

Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org