"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

DARWINİST-FAŞİST ANLAYIŞIN AŞAĞILADIĞI KADINLARI,
TÜRK-İSLAM AHLAKI SAYGI VE SEVGİ İLE KORUR

Darwinizm ve Faşizm kadını aşağı bir tür olarak görür. Darwin, kadınların henüz evrimsel gelişimlerini tamamlamamış, maymun özelliklerine daha yakın türler olduklarını iddia ederken, Darwinizm’den destek alan faşistler de uygulamaları ile kadınları toplum içinde aşağılıyorlardı.

Darwin'in ve Mussolini'nin akıl almaz sözleri, birbirlerini destekleyen bu sapkın ideolojilerin kadınlara olan bakış açısını gözler önüne sermektedir:


DARWİN:

"... İki eşeyin zihni yetilerindeki başlıca fark, gerek derin düşünce, sağduyu, gerek hayalgücü ya da yalnızca duyuları ve elleri gerektiren işleri ele alırken erkeğin kadının varabileceğinden daha yüksek bir doruğa varmasıdır. Şiir, resim, yontu, müzik, (gerek beste, gerek seslendirme), tarih, bilim ve felsefede en ünlü erkeklerin ve kadınların birer düzine ad içeren listeleri çıkarılırsa, bu listeler karşılaştırma götürmez. Bay Galton'un Hereditary Genius adlı yapıtında çok güzel anlattığı ortalamalardan sapma yasasından, erkekler birçok konuda kadınlardan kesinlikle üstünse, erkekteki ortalama zihni gücünün kadınınkinden yüksek olmak gerektiği sonucunu da çıkarabiliriz." (Darwin, Seksüel Seçme, s. 465)

"(iyi bir eş sahibi olmanın faydaları) Devamlı arkadaşlık, sizinle ilgilenecek biri – bir köpekten daha iyi oyalayabilecek- ev ve evin sorumluluklarını alacak biri…"


MUSSOLİNİ:

"Kadın boyun eğmelidir… Bir analiz gücü varsa da sentez gücü yoktur onun. Hiçbir zaman mimari bir yapıt ortaya koymuş mudur? Bir tapınaktan söz etmiyorum, bir klübe kurmasını isteyin kadından, üstesinden gelemeyecektir. Kadın, bütün sanatların sentezi olan mimariye yabancıdır." (Faşizmin Analizi – Maria- A.Macciocchi- s. 126)

"Ayrıca size itiraf edeyim ki kadınlara oy hakkı tanımayı düşünmüyorum. Bir yararı yok bunun. Kadınların devlet işlerine katılmaları konusundaki kanım her türlü feminizme karşı niteliktedir. Elbet, kadın bir köle olmamalı, ama ona oy hakkı verirsem tefe koyarlar beni. Bizim Devlet’imizde, kadın hesapta olmamalıdır." (Journal Gazetesi, 12 Kasım 1922)

Türk-İslam ahlakının büyük bir saygı ve sevgi ile koruduğu kadınlar, Darwinizm ve Faşizm gibi ahlaki ve manevi değerlerden yoksun sapkın ideolojiler tarafından hep ezilmişlerdir. Türk Milleti, üstün vasıfları ve vicdanı ile, bu ideolojilerin zulmü altında ezilen kadın, erkek, çocuk, genç ve yaşlılar için en büyük ümittir.

Geri
Ana Sayfa
İleri

Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org