"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

ÖZLENEN BARIŞ VE İSTİKRAR TÜRK MİLLETİ'NİN
ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞECEKTİR.

Her gün dünyanın dört bir yanından, savaşların devam ettiği, yeni çatışmaların başladığı, huzursuzlukların arttığı ile ilgili haberler geliyor. Çeçenistan’dan, Filistin’den, Keşmir’den, Makedonya’dan, Tunus’tan, Cezayir’den, Karabağ’dan, Tunus’tan, Endonezya’dan ve daha pekçok ülkeden kadınların, çocukların, yaşlıların yardım isteyen sesleri yükseliyor.

Yıllardır yapılan tüm barış görüşmeleri, farklı rejimler, uygulamalar ve denenen çözüm yolları bir sonuç vermedi. Çünkü bugüne kadar çözüm hep yanlış yerlerde arandı. Oysa Türkiye’nin mirasçısı olduğu Osmanlı Devleti asırlar boyunca üç kıtaya nizam vermiş, birbirinden farklı dinlerde, ırklarda, dillerde insanları barış ve huzur içinde yönetmişti. Şu an yaşanan çatışmaların, sorunların hiçbiri Osmanlı hakimiyeti sırasında yaşanmamıştı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun şanlı mirasına sahip Türk Milleti’nin önünde de aynı fırsat bulunmaktadır. Çünkü tarihi gerçekler Türk’ün dünya liderliğinin, istenilirse ve azmedilirse ulaşılması mümkün bir ülkü olduğunu göstermektedir. Üstelik Balkanlar, Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya'yı içine alacak şekilde oluşturulacak bir birlik, bölgede var olan tüm devletlere büyük bir huzur ve istikrar getirecektir. Bu birlik altında Arnavutlar, Boşnaklar, Pomaklar, Çeçenler, Ermeniler, Çerkezler, Azeriler, Gürcüler ve hatta İsrailliler, Hırvatlar, Sırplar, Ermeniler, Romenler ve Bulgarlar dahi rahata kavuşacaktır. Her yönden bolluk, bereket, huzur ve barış getirecek olan böyle bir birlik, 21. yüzyılda bu bölgelerde aydınlık bir çağ açacaktır. Türk Milleti bu büyük birliğin liderliğini üstlenmeye hazırdır.

Ana Sayfa

Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org