"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

BALKANLAR’DA HUZUR VE BARIŞI,
ANCAK TÜRK MİLLETİ SAĞLAYABİLİR

Balkan toprakları dil, din ve ırk bakımından çok karışık bir yapıya sahiptir. Bu karışık coğrafyada barışın, huzurun ve güvenliğin sağlanması çok zordur. Ancak bu zorluğu Osmanlı İmparatorluğu aşmış ve Balkanlar’a asırlar boyunca istikrar ve barış getirmiştir. 16. yüzyılda başlayıp 19. yüzyılın sonuna kadar süren Osmanlı yönetimi hem bölge halkının yaşam kalitesini yükseltmiş, hem de kültür ve medeniyetin gelişmesine çok önemli katkılarda bulunmuştur.

Osmanlı’nın izlerini Balkan topraklarının dört bir yanında görmek mümkündür. Günümüzde Osmanlı mimarisinin ürünü olan camiler, kervansaraylar, çeşmeler ve köprüler eski istikrar dolu dönemi temsil etmekte, Balkan Müslümanları da geçmişteki huzur ve barış yıllarını özlemektedirler.

Osmanlı’dan kalan eserleri yok ederek Osmanlı’nın izlerini silmek isteyenler ise yanılmaktadırlar. Bu izleri silmek mümkün değildir. Çünkü dört kıtaya nizam vermiş olan Türk Milleti, Balkan halklarının yardım çığlığını duymuştur ve onların yardımına mutlaka koşacaktır. Türk Milleti’nin öncülüğünde kurulacak olan bir Türk Birliği tüm dünyaya huzur ve barış getirecektir.

Ana Sayfa
İleri

Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org