"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

HARUN YAHYA’DAN YEPYENİ BİR ESER:
TÜRK’ÜN DÜNYA NİZAMI

Cezayir 16. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Osmanlı yönetiminde huzur, güvenlik ve barış içinde yaşadı. Ancak 1830 yılında başlayıp 132 yıl süren Fransız işgali boyunca, Fransız kuvvetleri Müslüman Cezayir halkına yönelik çok büyük katliamlara, işkencelere ve zulümlere imza attılar.

Fransız General Ausaresses’in yazdığı bir kitap Fransa’nın Cezayir’de yaptığı bu katliamları tekrar gözler önüne serdi. 83 yaşındaki Ausaresses bazen emir verdiği, bazen de bizzat tanık olduğu katliam, işkence, yargısız infazlar ve intihar süsü verilen ölümlere Services Speciaux, Algerie, 1955-1957 (Özel Servisler, Cezayir 1955-1957) isimli kitabında geniş yer verdi. Le Monde gazetesindeki haberde Ausaresses, "ölüm birliği" olarak isimlendirdiği Fransız polisinin sistemli bir işkence yaptığını ve bu işkence ve cinayetlerin siyasi iktidarın emirleri ve bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini söylüyor.

Ausaresses’in anlattıkları Cezayir’de yapılan katliamların sadece çok küçük bir yönüdür. Bugün dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar gibi Cezayir halkı da çok büyük baskı altındadır. Harun Yahya’nın yeni kitabı Türk’ün Dünya Nizamı’nda Osmanlı döneminde huzur ve barış içinde yaşayan İslam topraklarında, bugün yaşanan karışıklıklar anlatılmakta ve 21. yüzyıla adım attığımız bugünlerde Türkiye'nin geleceğe dair misyonunun, tarihteki Türk devletlerinin büyüklüğüne yakışır nitelikte olması gerektiğinin altı çizilmektedir.

Geri
Ana Sayfa
İleri

Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org