"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön"

TÜRK MİLLETİ BALKANLAR'DAN ORTADOĞU'YA,
ADRİYATİK'TEN ÇİN'E NİZAM GETİRMİŞ OLAN YEGANE
GÜCÜN ŞEREFLİ MİRASÇISIDIR

Bugün Balkanlar, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu’daki müslümanlar barış, huzur, refah ve güvene muhtaçtırlar. Bunun sağlanması için en akılcı çözüm yakın geçmişte bu bölgelerde istikrarı sağlamış olan Türk Ordusunun yeniden hakimiyetidir.

Dünyanın en akılcı, vicdanlı, disiplinli, adaletli ve güvenilir ordusu olan Türk Ordusunun nizamı ile bu bölgeler müreffeh ve barış içinde bir hayata kavuşabilirler.

Türk Ordusu'nun akılcı nizamı ile, bölge ülkelerinin tüm sorunları çözülür. Bölgeyi tehdit eden dış tehlike kalmaz. Dolayısıyla savunmaya ve askeri harcamalara ayrılan bütçe çok düşeceği için halkın refah seviyesi artar. Bu sayede bilim, sanayi ve kültür daha da gelişir. İthalat ve ihracatta, gümrük kapılarında, ulaşımda yaşanan zorluklar kalkar. Bu geniş bölgenin sahip olduğu maden, tarım ve diğer doğal zenginlikler en verimli şekilde değerlendirilir.

Bölgede sağlanan istikrar ve barış ise tüm dünyayı olumlu yönde etkileyecektir.

SONUÇ OLARAK DÜNYA, MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSUNUN VİCDANINA, ADALETİNE, HOŞGÖRÜ VE NİZAMINA MUHTAÇTIR.

Türkiye 21. yüzyılda tarihsel mirasını en hayırlı şekilde kullanacak, tüm dünyada barış ve huzurun teminatı olacaktır.

Geri
Ana Sayfa
İleri

 


Bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayınız - Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız - Diğer siteler

Bu site Harun Yahya'nın Eserlerinden Faydalanılarak Hazırlanmıştır.
© 2004 Harun Yahya. www.harunyahya.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@turkdunyasi.org